
Să fim din nou copii! Poveștile noastre continuă! Alături de cursanți nu construim doar cursuri, ci experiențe de viață, aplicăm în practică și deschidem parteneriate cu mulți dintre absolvenți. Astăzi, lăsăm formarea profesională continuă puțin deoparte și ne întoarcem la copilărie! Ca să zâmbim folosim mult mai puțini mușchi decât pentru a ne încrunta, așa că hai să zâmbim mai mult! Constantin Brâncuși spunea „Când nu mai ești copil, ai murit de mult!”
„Toți oamenii mari au fost cândva copii. Dar puțini dintre ei își mai aduc aminte”, spunea Antoine de Saint-Exupéry
Să ne amintim copilăria și să o retrăim, măcar pentru o zi! Iar dacă putem, să ne înțelegem mai mult proprii copii, elevi, studenți, pentru că și noi am avut copilăriile noastre. Să le oferim mai multă dragoste, să îi sprijinim să se dezvolte și să își dezvolte talentele, să îi iubim necondiționat, să le spunem mai des te iubesc! Iar ei să poată să devină oameni care iubesc și nu oameni frustrați și care nu pot iubi, trăind doar pentru a-și învinge traumele copilăriei.
Care sunt poveștile care v-au marcat copilăria?
Care sunt cele mai frumoase amintiri din copilărie?
Ce jocuri v-ați dori să vă mai jucați?
Dar cele mai frumoase amintiri trăite alături de copiii voștri?
Cu această ocazie, deschidem o sesiune de întrebări și propuneri, legate de ceea ce vă doriți să vă oferim. Propunerile voastre le așteptăm pe site sau pe facebook https://www.facebook.com/cursuri.autorizate.eu.structural.eurotraining
Dacă vrei să îți înțelegi și mai bine copilul, te pot ajuta cursurile noastre de comunicarea empatică pentru copil și playful parenting.